Agar pasportimning amal qilish muddati yaqinda tugasa, sayohat qila olamanmi?
Agar pasportimning amal qilish muddati yaqinda tugasa, sayohat qila olamanmi? Chet elga chiqish uchun pasportning minimal muddati qancha?
Ko'pgina mamlakatlarda pasportning amal qilish muddati uchun maxsus talablar mavjud. Ko'pgina hollarda, pasportingiz safaringizdan ko'proq vaqt davomida amal qilishi kerak. Bu talablar sizning fuqaroligingiz va/yoki yashayotgan mamlakatingizga qarab farq qilishi mumkin.
The Tourist’dan aviachipta sotib olayotganda aviakassamiz xodimi sayyoh safari davomida tashrif buyurmoqchi bo‘lgan mamlakatlar uchun pasport va viza talablarini tekshiradi. Turist pasportining amal qilish muddati sayohat muddatiga to'g'ri kelishiga ishonch hosil qilgandan so'ng, u chipta beradi.
Qulaylik uchun biz O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun eng mashhur sayyohlik yo‘nalishlari uchun viza talablarini e’lon qilamiz.
• Janubi-Sharqiy Osiyo (Bangkok, Singapur, Kuala-Lumpur) pasporti kelgan kundan boshlab kamida 180 kun davomida amal qilishi kerak.
• BAA - pasport kelgan kundan boshlab kamida 180 kun davomida amal qilishi kerak.
• Yevropa davlatlari: Fransiya, Italiya, Ispaniya, Germaniya – pasportning amal qilish muddati kelgan kundan boshlab kamida 90 kun bo‘lishi kerak.
• Turkiya - Pasport kelgan kundan boshlab kamida 150 kun davomida amal qilishi kerak.
Charter reysni tanlagan sayohatchilarga pasportning amal qilish muddatiga alohida talablar qo'yiladi:
• Turkiyaga charter reyslar - pasportning amal qilish muddati kelgan kundan boshlab kamida 90 kun bo'lishi kerak.
• Issiqko‘lga charter reyslar – pasportning amal qilish muddati kelgan kundan boshlab kamida 90 kun bo‘lishi kerak.
• Bolgariyaga charter reyslar - pasportning amal qilish muddati kelgan kundan boshlab kamida 90 kun bo'lishi kerak.
Aviachiptalar kassamiz xodimlari sizga aviachiptalarni xarid qilish masalalarida malakali maslahat va axborot yordamini berishga tayyor.

Можно ли путешествовать, если срок действия паспорта скоро заканчивается?
Можно ли путешествовать, если срок действия паспорта скоро заканчивается? Какой минимальный срок действия паспорта допустим для путешествия за границу?
Во многих странах установлены специальные требования к сроку действия паспорта. В большинстве случаев необходимо, чтобы срок действия паспорта превышал продолжительность вашего путешествия. Эти требования могут отличаться в зависимости от страны вашего гражданства и/или страны пребывания.
Приобретая авиабилет в компании The Tourist сотрудник нашей авиакассы в обязательном порядке проверяет паспортные и визовые требования для стран, которые собирается посетить турист во время своего путешествия. Убедившись, что срок действия паспорта туриста соответствует продолжительности поездки, выписывает билет.
Для большего удобства мы публикуем визовые требования самых популярных туристических направлений, для граждан Республики Узбекистан.
• Юго-Восточная Азия (Бангкок, Сингапур, Куала-Лумпур) срок действия паспорта должен быть не менее 180 дней со дня прибытия.
• ОАЭ – срок действия паспорта должен быть не менее 180 дней со дня прибытия.
• Страны Европы: Франция, Италия, Испания, Германия – срок действия паспорта должен быть не менее 90 дней со дня прибытия.
• Турция – срок действия паспорта должен быть не менее 150 дней со дня прибытия.
Отдельные требования по сроку действия паспорта, предъявляются к путешественникам, которые выбирают чартерный авиа рейс:
• Чартерные рейсы по направлению Турция – срок действия паспорта должен быть не менее 90 дней со дня прибытия.
• Чартерные рейсы по направлению Иссык-Куль – срок действия паспорта должен быть не менее 90 дней со дня прибытия.
• Чартерные рейсы по направлению Болгария – срок действия паспорта должен быть не менее 90 дней со дня прибытия.
Сотрудники нашей авиа кассы готовы оказать вам грамотную консультацию и информационную поддержку в вопросах приобретения авиабилетов.