Istanbulni butun ko'rki bilan ko'rish va Istanbul lola festivaliga borish imkoniyatini qo'ldan boy bermang! Tur davomida siz qiziqarli ekskursiya dasturi va rus tilida so'zlashuvchi gid topasiz
Ekskursiya dasturi:
1. Payshanba kuni
Aeroportda kutib olish. Mehmonxonada turar joy.
2. Juma kuni
09:00 Panoramali sayohat - Eminonu, Qorako'y, Dolmabaxche saroyi (tashqarida), Beshiktosh bilan ketma-ket tanishish, keyin Istanbuldagi eng katta bog'lardan biri - Emirgyan bog'lariga boramiz. Lolalar festivali davomida bu erda 192 dan ortiq turli xil lolalarni ko'rish mumkin. Shuningdek, ushbu parkda bir nechta kafelar mavjud bo'lib, ularda go'zal tabiat va millionlab rang-barang lolalar orasida gazak qilish yoki xushbo'y turk qahva yoki choy ichish mumkin. Sayr va ajoyib fotosessiyalardan so'ng, parkni tark eting va O'rtako'y maydonida to'xtang (Bosfor ko'prigining ajoyib manzarasi, mashhur teleko'rsatuvlar va filmlarning ko'plab epizodlari suratga olinadigan joy), bo'sh vaqt - bu joyda siz ko'chani sinab ko'rishingiz mumkin. Mahalliy aholi orasida mashhur taom - turk kumpiri, shuningdek, vafli, simit.Keyingi to'xtash uchun baliq restoranida tushlik qilish. Tushlikdan so'ng, Topkapi hududiga, Konstantinopolning qadimiy devorlariga jo'nab ketish, shirinliklar va suvenirlar fabrikasida to'xtash, xarid qilish, mehmonxonaga qaytish.
3. Shanba kuni
09:00 Ikki qit'aga ekskursiya - Ippodrom maydonidan boshlanadi, u erda siz Misr obeliskini, Ajur ustunini (Konstantin ustuni), Serpantin ustunini, Ibrohim Posho saroyini (tashqarida) va shuningdek, imperator Kayzer Vilgelm tomonidan sovg'a qilingan Germaniya favvorasini ko'rasiz. II Sulton Abdulhamid II hukmronligining 25 yilligi sharafiga, so'ngra Sultonahmet masjidi (Ko'k masjid), Topkapi saroyi, Hammam Hurram Sulton (tashqarida), tushlik, Ayasofya (Ayasofya), Bosfor bo'ylab sayr, transfer Istanbulning Osiyo qismiga, kuzatuv maydoni, mehmonxonaga qaytish.

Не упустите возможность увидеть Стамбул во всем его великолепии и отправляйтесь на Фестиваль Тюльпанов в Стамбуле! Вас ждет увлекательная экскурсионная программа и русскоговорящий гид на протяжении всего тура
Программа тура:
1. День Четверг
Прилет встреча в аэропорту. Размещение в отеле.
2. День Пятница
09:00 Панорамная экскурсия- последовательно ознакомление с Эминоню, Каракей, Дворец Долмабахче(снаружи), Бешикташ, алее едем в один из самых больших парков заповедников Стамбула-Эмиргян Паркы. Во время фестиваля тюльпанов здесь можно увидеть более 192 разных видов тюльпанов. В этом парке также несколько кафе где можно перекусить или выпить ароматного турецкого кофе или чаю среди красивой природы и миллион разноцветных тюльпанов. После прогулки и замечательных фотосессий выезд из парка и остановка на площади Ортакей(отличный вид на мост Босфора, место где снимаются многие эпизоды известных сериалов и фильмов),свободное время- в этом месте можно попробовать известные среди местных жителей уличную еду- турецкий кумпир, и также вафли, симит.Далее остановка на обед в рыбном ресторане. После обеда выезд в район Топкапы, древние стены Константинополя, остановка на фабрике сладостей и сувениров, шоппинг, возвращение в отель.
3. День Суббота
09:00 Экскурсия Два континента-начинается с площади Ипподром где увидите Египетский обелиск, Ажурную колонну(Колонна Константина),Змеевидную колонну, Дворец Ибрагима Паши(снаружи)и также Немецкий фонтан подаренный императором кайзером Вильгельмом II в честь 25 летия правления султана Абдульхамида II ,затем посещение Мечети Султанахмет (Голубая мечеть), Дворца Топкапы, Хаммам Хюррем Султан (снаружи),обед, Собор Св.Софии (Аясофья),прогулка по Босфору, переезд в азиатскую часть Стамбула, смотровая площадь, возвращение в отель.